Na Płótnie

Wpis

wtorek, 14 stycznia 2014

Na czym polega drukowanie cyfrowe

Technologia, która umożliwia druk cyfrowy Wrocław polega na wydrukowaniu zlecenia bez potrzeby wykorzystania do tego celu standardowych form drukarskich. Materiał przeznaczony do obróbki dostarczany jest do urządzenia cyfrowego, które pełni rolę tradycyjnej drukarki w postaci danych komputerowych. Odpowiedni skraca to czas wykonywania przez drukarnię zleceń i dlatego ta forma technologii polecana jest przy pojawieniu się potrzeby zrobienia „wydruku od ręki”. Druk cyfrowy umożliwia personalizację nakładu co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku zlecenia wydrukowania przykładowo firmowych wizytówek dla pracowników. Jednak decydując się na zastosowanie technologii cyfrowej trzeba mieć świadomość, że jakość tego rodzaju wydruku jest dużo niższa niż w przypadku technologii offsetowej i wiąże się z ograniczeniem nie jedynie rodzaju użytego papieru ale nawet jego wielkości.

Dziejsze technologie druku

Decydując się skorzystanie z usług, które oferuje każda drukarnia internetowa należy koniecznie wcześniej poznać najnowsze technologie obowiązujące na dzisiejszym rynku.
Najpopularniejszy w dzisiejszych czasach jest druk offsetowy. Polecany jest on głównie ze względu na ograniczenie generowanych kosztów w przypadku zleceń wymagających olbrzymich nakładów takich jak przykładowo wielonakładowy druk plakatów. Ten rodzaj technologii może być stosowany do wydruku wykonywanego nawet na niestandardowych materiałach takich jak dość gruby karton albo folia samoprzylepna. Jednak druk typu offsetowego jest dość pracochłonny a proces opracowania odpowiedniej formy drukarskiej potrzebuje nie jedynie określonego czasu ale dodatkowo wysokich kosztów finansowych co sprawia, że jest nieopłacalny przy realizowaniu zleceń o niskim nakładzie.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
tastrom
Czas publikacji:
wtorek, 14 stycznia 2014 08:59

Polecane wpisy

  • Blog "Na Płótnie" wita i zaprasza

    Witamy serdecznie! Blog będzie dotyczył tematyki artystycznej a przede wszystkim treści związanych z obrazami na płótnie zarówno tymi malowanymi jak i drukowany

Komentarze

Dodaj komentarz

  • nathel napisał(a) komentarz datowany na 2018/03/06 20:06:54:

    Drukowanie offsetowe, pomimo swojej jakości, jest zupełnie nieopłacalne przy mniejszej ilości egzemplarzy. Materiały reklamowe zazwyczaj wykonuje dla naszej firmy drukarnia cyfrowa wrocław. Dzięki uczciwej konsultacji dowiedzieliśmy się, jaki rodzaj druku będzie dla nas najbardziej opłacalny w zależności od zlecenia.

Dodaj komentarz