Na Płótnie

Wpisy

 • wtorek, 14 stycznia 2014
  • Na czym polega drukowanie cyfrowe

   Technologia, która umożliwia druk cyfrowy Wrocław polega na wydrukowaniu zlecenia bez potrzeby wykorzystania do tego celu standardowych form drukarskich. Materiał przeznaczony do obróbki dostarczany jest do urządzenia cyfrowego, które pełni rolę tradycyjnej drukarki w postaci danych komputerowych. Odpowiedni skraca to czas wykonywania przez drukarnię zleceń i dlatego ta forma technologii polecana jest przy pojawieniu się potrzeby zrobienia „wydruku od ręki”. Druk cyfrowy umożliwia personalizację nakładu co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku zlecenia wydrukowania przykładowo firmowych wizytówek dla pracowników. Jednak decydując się na zastosowanie technologii cyfrowej trzeba mieć świadomość, że jakość tego rodzaju wydruku jest dużo niższa niż w przypadku technologii offsetowej i wiąże się z ograniczeniem nie jedynie rodzaju użytego papieru ale nawet jego wielkości.

   Dziejsze technologie druku

   Decydując się skorzystanie z usług, które oferuje każda drukarnia internetowa należy koniecznie wcześniej poznać najnowsze technologie obowiązujące na dzisiejszym rynku.
   Najpopularniejszy w dzisiejszych czasach jest druk offsetowy. Polecany jest on głównie ze względu na ograniczenie generowanych kosztów w przypadku zleceń wymagających olbrzymich nakładów takich jak przykładowo wielonakładowy druk plakatów. Ten rodzaj technologii może być stosowany do wydruku wykonywanego nawet na niestandardowych materiałach takich jak dość gruby karton albo folia samoprzylepna. Jednak druk typu offsetowego jest dość pracochłonny a proces opracowania odpowiedniej formy drukarskiej potrzebuje nie jedynie określonego czasu ale dodatkowo wysokich kosztów finansowych co sprawia, że jest nieopłacalny przy realizowaniu zleceń o niskim nakładzie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Na czym polega drukowanie cyfrowe”
   Tagi:
   Autor(ka):
   tastrom
   Czas publikacji:
   wtorek, 14 stycznia 2014 08:59
 • poniedziałek, 28 października 2013
  • Obrazy na płótnie drukowane cyfrowo

   O oczekiwanym charakterze każdego pomieszczenia zadecydować może spójna aranżacja, w której szalenie ważną rolę spełnia nie jedynie konieczna funkcjonalność ale również użycie poszczególnych elementów dekoracyjnych. To ich odpowiednio dobrany wybór nadaje pomieszczeniom specyficznego klimatu i podkreśla gusta dekoracyjne właściciela.


   Bardzo często na ścianach naszych mieszkań i firm pojawiają się jako szalenie atrakcyjny element dekoracyjny obrazy na płótnie wykonane przy użyciu technologii cyfrowej. Ich niebanalny pod względem wyrazu wizualnego charakter stanowi doskonałe uzupełnienie wystroju wnętrza w zasadzie w każdym stylu dekoratorskim zaczynając od wystroju minimalistycznego a kończąc na romantycznym.


   Tego typu obrazy na płótnie powstają dzięki zastosowaniu najwyższej jakości druku cyfrowego. Nadrukowane płótno malarskie naciągnięte najczęściej na sosnowe ramy staje się niebanalną alternatywą w stosunku do obrazów malowanych ręką prawdziwego artysty. Zrobiony w cyfrowej technologii obraz dzięki użyciu odpowiednich lakierów jest odporny na ścieranie jak również wilgoć a jego barwy nie blakną pod wpływem mocnego nasłonecznienia długo ciesząc nasze oczy.


   Dziś nowoczesna sztuka Digital art. której jeden z rodzajów stanowią obrazy na płótnie drukowane cyfrowo pozwala tworzyć artystycznym duszom w dziedzinie grafiki komputerowej oryginalne, o abstrakcyjnym charakterze arcydzieła a nawet wizualizacje w technologii 3D. Ich wybór to doskonały sposób na stworzenie ciekawego wnętrza w tak cieszącym się zainteresowaniem u wielu osób stylu nowoczesnym, w którym efekt trójwymiarowości optycznie poprawia głębię podkreślając charakter wybranej aranżacji.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   tastrom
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 października 2013 08:49
 • czwartek, 24 października 2013